Wiązania drzew

Historia zabezpieczania drzew przed rozłamaniem przy użyciu lin sięga XIX wieku, lecz dopiero w latach 90-tych ubiegłego wieku technika ich wykonywania doczekała się rewolucji. Pojawiły się wtedy polipropylenowe wiązania elastyczne, które z powodzeniem stosowane są do dzisiaj.

Głównym celem montażu wiązań jest wzmocnienie jego struktury (zapobiegnięcie jego rozłamaniu lub wyłamaniu konarów), a tym samym zabezpieczenie drzewa i zwiększenie bezpieczeństwa w jego otoczeniu.

Dużym wyzwaniem jest dobór systemu oraz jego montaż – nieprawidłowy projekt i wykonanie może skutkować iluzorycznym zwiększeniem bezpieczeństwa, a w skrajnych przypadkach nawet jego wzrostem!. W tym samym kontekście równie istotne jest korzystanie z dedykowanych materiałów, z odpowiednimi certyfikatami (np. Cobra, GEFA).

Gwarantujemy Państwu dobór i wykonanie systemu wiązań w najwyższym standardzie, zgodnie z aktualną, najnowszą wiedzą w tym zakresie. Oferujemy nawet 8-letnią gwarancję!

wtfdivi014-url29

Wiedza i doświadczenie

Nasza praca opiera się na wiedzy oraz wieloletniej praktyce. Wykonujemy to co niezbędne, maksymalizując efekty i minimalizując zużycie materiału.

wtfdivi014-url54

Certyfikowane materiały

Stosujemy wyłącznie certyfikowane materiały, z możliwością udzielenia 8-letniej gwarancji!

wtfdivi014-url44

Techniki arborystyczne

Podczas pracy stosujemy głównie arborystyczne techniki dostępu linowego, co pozwala nam dotrzeć w wybrany punkt korony drzewa, bez używania ciężkiego sprzętu.