O nas

Nasza firma to małe rodzinne przedsięwzięcie – jesteśmy małżeństwem i od niemal 10 lat wspólnie zajmujemy się drzewami miejskimi.

Historia zaczyna się jednak dużo wcześniej. W 1991 r., Krzysiek profesjonalnie związał się z lasami i drzewami, podejmując naukę w Technikum Leśnym w Tułowicach. Po jego ukończeniu spędził 6 lat w Lasach Państwowych pracując jako podleśniczy i kolejne dwa lata jako brygadzista w Zakładzie Usług Leśnych. Kolejnym krokiem był wyjazd do Wielkiej Brytanii, gdzie przez 3 lata pracował przy zagospodarowywaniu lasów i po raz pierwszy zetknął się z pracą arborysty.

Po powrocie do Polski postanowił kontynuować karierę w nowo poznanym zawodzie, dołączając do grona nielicznych w tym czasie arborystów. W międzyczasie ukończył Ochronę Środowiska na Uniwersytecie Opolskim, oraz dołączyła do niego Marzena i tak powstał zespół arborysta.net :).

Wiemy, że oprócz historii liczą się twarde fakty, więc przestawimy je pokrótce. Oprócz wykształcenia ogólnego, niezwykle istotna jest wiedza zdobywana na kursach specjalistycznych. Możemy pochwalić się ukończeniem m.in. następujących:

  • Kurs European TreeWorker
  • Certyfikowany Inspektor Drzew
  • Drzewa – weterani – waloryzacja i opieka nad nimi
  • Zintegrowana ocena drzew zagrażających bezpieczeństwu

Ponadto działamy w organizacjach branżowych: Krzysiek jest członkiem Federacji Arborystów Polskich, oraz sędzią Mistrzostw Polski we Wspinaczce Drzewnej.

Oprócz arborystyki, zajmujemy się także propagowaniem rekreacyjnej wspinaczki drzewnej – zapraszamy na naszą drugą stronę https://treeclimbing.academy/.